مراکز رفاهی
ساخت کاشیهای مراکشی
کاشی های مراکشی در دکوراسیون هر فضایی که استفاده شوند فضای ساده و معمولی را به یک فضای فوق العاده زیبا و تماشایی و آرامش بخش تبدیل می کنند. در ادامه این مقاله می خواهم به شما ویژگی های خاص کاشی های مراکشی را بیان کنم .
اینکه چه چیزی باعث شده که این تایل های زیبا بسیار چشم بیننده را به خود خیره کنند و طرفداران این نوع کاشی از این متریال ارزشمند در جای جای دکوراسیون فضای مورد نظرشان استفاده می کنند. در ادامه به بررسی ویژگی های شاخص کاشی های مراکشی می پردازیم.
اگر از نزدیک نمونه های کاشی های مراکشی را دیده باشید نکته برجسته در این کاشی ها اشکالی هندسی متفاوت همچون مثلت ، مربع ، صلیب، چند ضلعی و … است که با یکدیگر ترکیب شده اند و تایل های زیبایی را خلق نموده اند.
در اوایل عرضه این کاشی ها توسط معماران آن زمان رنگ بندی آن بیشتر محدود به رنگ های سفید و قهوه ای بود. اما امروزه و در عصر مدرن کاشی های مراکشی را در طیف گسترده ای از رنگ ها می توان یافت. در ساخت این کاشی ها ما چند رنگ پایه قهوه ای ، سفید ، سبز ، آبی، زعفرانی و مشکی را می بینیم این رنگ ها نمایانگر چهار عنصر موجود در طبیعت یعنی آب، باد ،خاک و آتش هستند. الگوهای هندسی به کار رفته در طراحی این کاشی ها تقریبا حالت خلسه آور داشته و در طول تاریخ از آنها به عنوان یک زمینه الهام بخش برای مدیتیشن و مراسم مذهبی استفاده شده است.
شاید در ابتدا فکر کنید که استفاده از کاشی های مراکشی فقط محدود به حمام و سرویس بهداشتی می شود و بهتر است که از آن ها فقط در همین قسمت استفاده شود . یا اصلا فکر کنید که این کاشی ها فقط مناسب سبک دکوراسیون سنتی و یا سبک بوهمیایی است . در حالی که اصلا اینگونه نیست و ما در سبک های مختلف شاهد استفاده از این نوع کاشی ها هستیم. استفاده از این متریال در دکوراسیون فضاهای مختلف مثل فضای بین کابینتی ، راه پله ها ، شومینه ،جزیره آشپزخانه ، در بسیاری از پاساژها و بازارهای سنتی ، حتی بسیاری از رستوران ها و سنتی سراها بسیار فراگیر و رایج است .
گالری تصاویر و ویدئو
©کلیه حقوق این سایت متعلق به کاشی سنتی رنجبران به شماره برند 333592 می باشد
طراحی و توسعه شرکت مهندسی بهبود سامانه فرا ارتباط