کاشی مسجد

صفحه اصلی  |  کاشی سنتی رنجبران (شعبه دیگری ندارد)  |  کاشی مسجد

کاشی مسجد


کاشیکاری یکی از روشهای دلپذیر تزئین معماری در تمام سرزمینهای اسلامی است. تحول و توسعه کاشی ها از عناصر خارجی کوچک رنگی در نماهای آجری آغاز و به پوشش کامل بنا در آثار تاریخی قرون هشتم و نهم هجری انجامید. در سرزمینهای غرب جهان اسلام که بناها اساسا سنگی بود، کاشی های درخشان رنگارنگ بر روی دیوارهای سنگی خاکستری ساختمانهای قرن دهم و یازدهم ترکیه، تأثیری کاملا متفاوت اما همگون و پر احساس ایجاد می کردند.
جز مهم کاشی، لعاب است. لعاب سطحی شیشه مانند است که دو عملکرد دارد: تزیینی و کاربردی. کاشی های لعاب دار نه تنها باعث غنای سطح معماری مزین به کاشی می شوند بلکه به عنوان عایق دیوارهای ساختمان در برابر رطوبت و آب، عمل می کنند.
تا دو قرن پس از ظهور اسلام در منطقه بین النهرین شاهدی بر رواج صنعت کاشیکاری نداریم و تنها در این زمان یعنی اواسط قرن سوم هجری، هنر کاشیکاری احیا شده و رونقی مجدد یافت.
کاشی سنتی رنجبران (شعبه دیگری ندارد)
کاشی سنتی رنجبران با بیش از 60 سال سابقه در زمینه تولید و ساخت کاشی سنتی ، هفت رنگی آماده همکاری جهت بازسازی و ساخت محراب ، گنبد و کاشیکاری سنتی مساجد و حسینیه های جدیدالتاسیس می باشد. آخرین پروژه های کاشی سنتی رنجبران ، مقنس کاری داخل محراب وزدن کتیبه های داخل محراب وزدن کتیبه بالای محراب مسجدسرپولک بازار تهران و کاشیکاری گلدسته های مسجدنور واقع در میدان خراسان می باشد.
برای اطلاع از نمونه کارها و برآورد هزینه می توانید با شماره 09128612029 یا 02133030841 تماس حاصل فرمائید.
بالا